1place
webareal.cz, webareal.sk All the ideas and discussions
360 votes Vote

Lepší editace grafiky šablon

Širší a jednodušší možnosti úpravy grafických šablon pro uživatele bez znalostí CSS. Změny některých fontů a celkově trochu více možností pro originalitu.

Miri , 20.06.2013, 06:35
Idea status: under consideration

Comments

romantlusty, 20.06.2013, 10:38
toto bude asi velký oříšek, pro inspiraci prosím zkuste wix.com mají podle mně nejlépe z masov2 provozovaných eshopů udělanou v HTML5 editaci rozhraní... to kdyby jste někdy přemýšleli o přepsání eshopu :-)

V každém případě hlasuji za mnohem udělatelnější věc - lepší ovaladatelnost rozhraní právě pomocí CSS, zejména v oblasti karty produktu a košíku, a také při formátování PDF/HTML výstupů jako je faktura, objednávka apod...., do toho se ted neda vubec sahnout.
KarelJerabek, 20.06.2013, 11:56
Wix bych zrovna za priklad nedaval, vizuelne pekne designy vhodne spise pro weby, eshop si zde neumim predstavit, ale hlavne pouzivaji absolutni pozicovani, bezny uzivatel nepolibeny CSS si design zbori behem par vterin.
Richard Orémus, 20.06.2013, 12:14
To by som bol rad keby sa s tým dalo niečo robiť ,lebo málo kto ovláda problematiku CSS aj keď je graficky znalý.
Ivan, 20.06.2013, 14:47
Kdo neumi s CSS tak at si na to nekoho najme, sikovnych a financne dostupnych webaru co umi CSS je vsude spousta, problem ale u eshop rychle je, ze do nekterych casti se vubec s CSS neda nic delat, nebo jen velmi malo. Spis nez nerealne pozadavky na user driven editaci sablony bych se primlouval za vetsi otevrenost prave pro externi programatory, kteri by mohli v kazde casti shopu prave pomoci CSS aplikovat skoro jakykoliv design.
Jana, Atelier Magenta, 21.06.2013, 09:18
Přimlouvám se za alespoň základní možnosti úpravy CSS bez nutnosti zasílat je webmasterům Bohemiasoftu. Možnost upravit (zhustit) levé menu (výška řádků), možnost odstranit stínování, rámečky a četné dělicí čáry, upravit defaultně barvu základního textu (nyní pouze černá) a výšku řádkování pro lepší čtivost... a další úpravy, které umožní vyčistit web. Doporučila bych mrknout na bigcartel.com jako vzor, líbí se mi, že eshop je na začátku téměř prázdný, bez grafiky, tu si tam uživatel může v případě zájmu nahrát v libovolném rozsahu. Každý by toho asi nevyužil, ale pro ty jsou tu stále přehršle barevných stínovaných šablon.

Nové šablony jsou krokem správným směrem, ale ještě velikánský kus chybí :-) Každopádně fandím.
emsit, 22.06.2013, 11:30
Uvítal by som FTP pre úpravu šablóny! Prístup k HTML aj CSS, kedže style je definovane aj v HTML...
Mania, 23.06.2013, 08:43
Pokud si někdo amatérsky upravuje vzhled šablony, tak to v 99% vypadá jako amatérsky upravený vzhled. Pokud si opravdu chcete vylepšit vzhled obchodu, najměte si grafika. A ten zase zná CSS. Takže si myslím, že tento požadavek je zbytečný; a nyní se nechci nikoho dotknout, vycházející od začínajících eshopářů.
KarelJerabek, 24.06.2013, 07:49
Vlastní CSS si můžete upravit a nahrát už nyní. Šablona ke stažení obsahuje nejen ladicí HTML ale i CSS, po následné editaci vložíte vlastní upravený CSS soubor. Funkci naleznete v Administraci v sekci Nastaveni / Design webu / Vlastní soubor CSS.
JKHouba, 04.07.2013, 05:18
Myslím, že je užitečnější věnovat čas důležitějším funkcím eshopu, než přidělávat bůhvíjaké hejblátka pro někoho, kdo se nechce juknout ani na základy CSS,JS nebo HTML..... Ten, kdo nemá ani tucha proč a co má udělat to a to, tak i kdyby byl sebevíc graficky nadaný, žádným takovým "pomocníkem" toho moc nezvládne.

"Přimlouvám se za alespoň základní možnosti úpravy CSS bez nutnosti zasílat je webmasterům Bohemiasoftu. Možnost upravit (zhustit) levé menu (výška řádků), možnost odstranit stínování, rámečky a četné dělicí čáry, upravit defaultně barvu základního textu (nyní pouze černá) a výšku řádkování pro lepší čtivost... a další úpravy, které umožní vyčistit web. .... "
------ Ale vždyť tohle jde pomocí vlastních CSS. Nedokážu si přestavit, vyrábět k dejaké čárce či písmenku speciální "ovládání".. . Nikdy to stejně nebude ono, při změně šablon to může dělat další problémy a hlavně, ten čas by měli programátoři věnovat spíše funkcím, než "autodesingu na míru".
Závěr: Souhlasím s Maniou (o něco výše). Tohle ne.
Alena Halmová, 04.07.2013, 14:13
Prosím Vás, nemohli by ste pridať do " Názvy a poradie záložiek v detaile produktu:" ešte jednu záložku s názvom "Zloženie produktu", dosť by nám to pomohlo, čo sa týka e-shopou s potravinami a pod.tovarom.
JKHouba, 17.07.2013, 05:41
Bože, jestli tohle vystoupá v bodování až na vrchol, tak to bude dílo. Místo funkčnosti se budou řešit "omalovánky". Na dvě věci!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prosím Vás, nemohli by ste pridať do " Názvy a poradie záložiek v detaile produktu:" ešte jednu záložku s názvom "Zloženie produktu", dosť by nám to pomohlo, čo sa týka e-shopou s potravinami a pod.tovarom.
Re:
Ono v popisu produktu to nejde napsat? Hezky přehledně, do tabulky třeba, aby to mělo jednotnou štábní kulturu.. :-)
Roman Tlusty, 13.09.2013, 14:20
panove podivejte se na SHOPIFY.com udelejte si poradny benchmark at vite na jakem hristi hrajete.

Podivejte se napriklad na tento krasny a moderni webshop. http://www.hardgraft.com/collections/all/products/billfolder-heritage

zajimave jak dokazali odstrihnout frontend od backendu. Hodne zdaru.
Roman Tlusty, 13.09.2013, 14:20
panove podivejte se na SHOPIFY.com udelejte si poradny benchmark at vite na jakem hristi hrajete.

Podivejte se napriklad na tento krasny a moderni webshop. http://www.hardgraft.com/collections/all/products/billfolder-heritage

zajimave jak dokazali odstrihnout frontend od backendu. Hodne zdaru.
Roman Tlusty, 13.09.2013, 14:21
http://www.shopify.com/examples
Tomas, 17.01.2016, 08:03
Dobry den, chcem sa informovat kedy bude moznost nastavit a upravit nove sablony nie responzivne, ale tie najnovsie.
Dakujem

Leave a comment